Home arrow Noutati arrow WBF Online Championship for Youth Teams
Home
Noutati
F.R. Bridge
Cluburi
Arbitraj
Etica si disciplina
Regulamente
Calendar intern
Calendar extern
Rezultate competitii FRB
Trofeul national
Cauta pe site
Juniori
Pregatire si performanta
Links
Contact
Galerie foto
Proiecte
Arhiva competitii
Competitii si Evidenta
Utilizator

Parola

Tine minte
Ati uitat parola?


WBF Online Championship for Youth Teams PDF Listare E-mail

In perioada februarie - iulie 2020, WBF a organizat a treia edite a competitiei de echipe online destinata junorilor, pe BBO. Competitia s-a desfasurat pe trei sectiuni: Under 26, Under 16 si feminin U26. Mai jos puteti vedea ocupantele primelor trei locuri pentru fiecare categorie de varsta.

U26
1. Denmark – Daniel Brandgaard, Sophie Laura Bune, Søren Christian Bune, Søren Caspersen, Silas Iversen, Christian Lahrmann, Hans Letort, Oliver Rosager, Morten Bilde (Coach), Claus Lund (NPC).
2. Turkey – Oguzhan Kadioglu, Metecan Kalayci, Hakan Cuscu, Gorkem Ogze, Cenzig Ogzez, Tugrul Utku Sari, Erdem Ozturk (NPC), Suleyman Kolata (Coach).
3. England – Charles Bucknell, Jonathan Clark, Aron Hutton, Stephen Kennedy, Filippos Kritsalis, Ben Norton, Kripa Panchagnula, Oliver Powell, Tony Ye, David Bakhshi (NPC), Andrew McIntosh (Coach).

U26 Women
1. Italy – Cristina Brusotti, Sophia Capobianco, Eleonora Dalpozzo, Federica Dalpozzo, Valentina Dalpozzo, Annachiara Pelaggi, Maddalena Pelaggi, Claudia Scopelliti, Margherita Chavarria (NPC & Coach).
2. Serbia – Vesna Katanic, Tamara Milutinovic, Aleksandra Ovuka, Katarina Petrovic, Katarina Vujic, Ivica Bosnjak (NPC), Mihajlo Milovanovic (Coach).
3. Russia – Evgenia Antipova, Anna Baboshina, Maria Genn, Alena Kostina, Alena Inganteva, Antonina Maniva, Ekaterina Stashenkova, Mariia Vinogradova, Irina Yun, Yuri Khyuppenen(NPC), Tatiana Dikhnova(Coach).

U16
1.
Norway – Anders Brogeland, Sigruun Faag, Nicolai Heiberg-Evenstad, Jørgen Nordby, Maren Saegrov, Elias Veines-Jensen, Kristian Ellingsen (NPC), Tonje Brogeland (Coach).
2. Poland – Macielj Betlinski, Aleks Bukat, Lucja Ciborowska, Kacper Kuflowski, Franciszek Kurlit, Sebastian Zimorski, Marcin Kuflowski (NPC & Coach).
3. Israel – Amit Kurant, Ido Moskovitz, Adel Petelko, Lia Petelko, Koren Retter, Ziv Roitman, Lia Petelco (NPC), Alon Lazar (Coach).

 

 

< Precedent   Urmator >
Calendar competitional
Decembrie 2021
L M M J V S D
29301 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Ultimele evenimente
04-12-2021
Cupa Unirii 2021, Alba Iulia
17-12-2021
CN Echipe Divizia B Seria 1 Bucuresti
17-12-2021
CN Echipe Divizia B Seria 3 Miercurea Ciuc
17-12-2021
CN Echipe Divizia B Seria 2 Alba Iulia

Advertisement

© 2006 Federatia Romana de Bridge